[2011] Synchrodogs - Hidden Luster (autorskie II)

[Lepsze wprowadzenie potrzebne!]

Synchrodogs w budynku Teatru wykorzystują nie samą scene czy jakaś scenografię i wyszukane światło, ale kotarę samą w sobie. Staj się ona tutaj metaforą muru, przez który Tania - archetypiczna kobieta przechodzi na drugą stronę, rodzi się na nowo, stając się kimś innym, osobnym.

  
Dwoistość tą podkreśla także ta fotografia, która w bardzo prosty sposób wykorzystuje nadążającą się okazję, jaką jest noc w pustym teatrze.


Tytułowe "Ukryte Światło" przeciska się przez szczelinę, rozszczepia i interferuje tworząc zupełnie inny świat. Ten świat do druga, plenerowa, część składowa cyklu. Antynomia wnętrze - zewnętrzne zostaje podkreślona jeszcze charakterem zdjęć - cieple, wręcz "gorące" czerwone światło teatralnych wnętrz i śnieżny chłód mroźnej zimy. Świat za kurtyną to kraina mroźna i śnieżna, jak Narnia [1]. Bohaterka w przeciwieństwie do zupełnie nagich fotografii wykonanych w teatrze tutaj jest ubrana. Są to jednak możliwe dalekie stroje od tego co "normalne" w takich okolicznościach przyrody. Pozy i makijaż są mocno erotyczne, strój podkreśla anatomię. Strój ten jest jednocześnie przezroczysty i zarazem czarny i połyskliwy - to kombinezon - czyli strój superbohaterów posiadających nadprzyrodzone moce. Taką właśnie mocą dawnych szamanek emanuje Tani Sheglova.

 

Mimo, że cykl "Hidden luster" powstał poprzez połączeni zdjęć znanych z pamiętnikarski blogowego początku ich wspólnego fotografowania (obecnie zdjęcie zgrupowane jako projekt Diary) Oraz, jak sami twierdz nie planowych, spontanicznych zdjęć w teatrze dramatycznym: [CYTAT potrzebny], to pierwszy konceptualny autorski cykl duetu świadczy o ogromnej konsekwencji i świadomości edytorskiej.

---Narnia – fantastyczny świat stworzony przez brytyjskiego pisarza C.S. Lewisa, w którym rozgrywa się akcja jego powieści z cyklu Opowieści z Narnii. Świat ten zawdzięcza swoją nazwę znajdującej się w nim krainie Narnii, wokół której w głównej mierze toczą się opowieści.

Comments