[maj 2013] Synchrodogs - Sheriff & Cherry (komercja chronologicznie #6)

Premierą pierwszego typowo komercyjnego projektu Synchrodogs nie był magazyn czy bilbord.  Chorwacki projektant Mauro Massarotto, stojąc za marką okularów Sheriff & Cherry zaprosił ich do współpracy ze stylistą Marko Vassallo. Końcowym efektem był kilkudniowy showroom* (połączenie wystawy z prezentacją produktu) w Zagrzebskiej galerii Kranjčar między 27 a 31 maja 2013 roku.

W wyniki tej kooperacji powstały fotografie mocne wizualnie poprzez duży kontrast barwny i zredukowanie palety do jasnych, żywych barw (także występujących w promowanych okularach)
Także tutaj estetyka kolażu towarzyszy surrealistycznym kompozycjom charakteryzujących się tym, że na żadnej z nich nie widzimy twarzy.
Tło dla okularów stanowią powierzchnie o bardzo bogatej fakturze - sztuczne włosy, dywan, materiał pokryty chaotycznym wzorem z konfetti w sprayu. Forma ukształtowanej z tej faktury nabiera w naszej podświadomości ludzkiego kształtu właśnie poprzez okulary, podkreślając wagę tego modowego akcesorium.Nie licząc fotografii z konfetti - jest ona dość prosta jak na Synchrodogs - sesja ta bliska jest wizualności ich autorskiego projektu "Fobia" z 2012 roku.


 - - - -
definicje

showroom:

Comments